Perdormire

Струмица Денес

Струмица Денес

Вонредна временска прогноза: Попладне ќе истура, дожд до 20 литри на метар квадратен

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница со девет, Крива Паланка со осум...

Струмица Денес

Британците уплашени од предвидувањата на Ванѓа: Путин ќе стане господар на светот

Британскиот Дејли Мејл пишува дека македонската слепа пророчица, која ги  предвидела терористичките напади од 11 септември,  претскажала и  дека Владимир Путин...

Струмица Денес

(ФОТО) СТРУМИЦА ДЕНЕС НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: АВТОМОБИЛ ПРЕГАЗИЛ 60 ГОДИШНО ЛИЦЕ И ИЗБЕГАЛ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА!

Како што дознава Струмица Денес од местото на несреќата која се случи околу 22:00 часот на излезот од Куклиш кон Свидовица, од засега непознат автомобил...