strumica denes logo
Струмица Денес

февруари 7, 2019

Што најчесто пребаруваат струмичани на Google?

  „Фејсбук“, „Јутјуб“ и „Гугл“ се трите поими што интернет-корисниците

Види повеќе

јуни 27, 2018

(ВИДЕО) Струмичани зафатени од страшното невреме во Грција

Група на струмичани кои се на одмор во грчкото летувалиште

Види повеќе

јуни 25, 2018

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Е РОДЕН БОРИС ТРАЈКОВСКИ

На 25 јуни 1956 роден е Борис Трајковски, вториот по

Види повеќе

јуни 23, 2018

Семејство од струмичко се жали дека го изгубило правото на додаток за трето дете

Ангела Стоева е невеста од Алабанија која од 2010 година

Види повеќе

април 7, 2018

Во Струмица пристигна благодатниот оган

Околу 10 часот вечерва благодетниот оган од Ерусалим пристигна и

Види повеќе

март 28, 2018

Фризерка од Струмица ќе прави бесплатни фризури на матуранти од социјално загрозени семејства

Во пресрет на матурските забави, веќе се во тек подготовките

Види повеќе

март 28, 2018

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ПОЧИНА СТРУМИЧКИОТ ПИСАТЕЛ ИВАН ВАСИЛЕВСКИ!

По долго боледување, починал македонскиот писател Иван Василевски од Струмица.

Види повеќе

март 28, 2018

ДЕНЕСКА ВО 14:00 ЧАСОТ ЌЕ СЕ ИЗВРШИ ПОГРЕБОТ НА МИЈАЛЧЕ КРСТЕВ – КОМАНДИР НА ПРОТИВПОЖАРНАТА ЕДИНИЦА НА СТРУМИЦА!

По повод смртта на Мијалче Крстев командир на Територијалната професионална

Види повеќе

март 28, 2018

СТУДИО 38 ЗАПОЧНУВА СО ВЕЛИГДЕНСКО-ПРОЛЕТНИТЕ ФОТОСЕСИИ-ЗАКАЖЕТЕ ГО ВАШИОТ ТЕРМИН!

Овој период од годината особено за велигенските празници можеби им

Види повеќе