Perdormire

Струмица Денес

Струмица Денес

(ФОТО) Рушеше рекорди во „Ѕвездичките на Пинк“, а еве го денес талентираниот Трајче Георгиев!

Неговите изведби во шоуто на Youtube имаат и повеќе од милион прегледи, а за многу кратко време Трајче Гергиев стана еден од милениците не само на Македонија...

Струмица Денес

Секцијата „Музички фолклор“ од општинското основно училиште „Никола Вапцаров“ во посета на фолклорни ансамбли во Струмица

Учениците од ученичката секција „Музички фолклор“ во општинското основно училиште „Никола Вапцаров“ од Струмица, заедно со нивните наставници и претставник од...

Струмица Денес

Се одржа Инфо ден за Јавен повик за проектот „Регионална програма за локална демократија во Западен Балкан“

Во салата на Советот во домот на АРМ, денеска, се одржа Инфо ден за објавување на Јавен повик за граѓанските организации за поднесување предлог проекти во...

Струмица Денес

ПРОТЕСТИ ВО МУРТИНО: Земјоделците протестираат поради ниските откупни цени на зелката

Земјоделци од струмичко, производители на пролетна зелка, денеска во селото Муртино со мирен протест го искажаа своето незадоволство од намалувањето на...

Струмица Денес

СТРУМИЧАНЕЦ ЗАРАБОТУВАЛ ГОЛЕМИ ПАРИ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ, НО НЕ ГИ ПРИЈАВИЛ ВО УЈП!

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против К.Т. (28) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело даночно...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif