Што најчесто пребаруваат струмичани на Google?

февруари 7, 2019

 

„Фејсбук“, „Јутјуб“ и „Гугл“ се трите поими што интернет-корисниците од Струмица најчесто ги внесувале во пребарувачот на „Гугл“. Во делот за најпребарувани имиња струмичани најмногу ги „гуглале“: Зоран Заев, Васил Пишев и Меланија Трамп. Во продолжение 15 најчести пребарувања на струмичани во последните 3 месеци:

1.  Идеи за карневалска маска

2. Најевтини летни понуди за Грција/ Најевтини зимски понуди за Банско

3. Заштита на земјоделските насади од студот

4. Процедура за добивање на бугарски пасош (сигурни извори)

5. Дали гробот на Александар Македонски се наѓоа на Беласица?
6. Мистеријата за закопаното злато на старите турски гробишта
7. Модни трендови за 2019
8. Google Translate
9. Прашања и одговори за матура
10. Денешен хороскоп
11. Соновник
12.Фотографии за посакување убав ден ( Семе Синапово)
13. Како до побрзо слабеење?
14. Креативни начини за запросување!
15. Сигурни дојави

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: