Home

Perdormire
Магазин

ВИА МК – МАКЕДОНСКА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СЛОВЕНИЈА КОЈА СЕ ГРИЖИ МАКСИМАЛНО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ СТУДЕНТИ!

ВИА МК е македонска организација во Словенија која со сигурност го дава својот максимум за студентите од Македонија да имаат олеснето студирање таму! Инаку, во...

Магазин

(ВИДЕО) ПРОЕКТ НА МЛАДИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ФИЛИП РИЧЛЧЕВ: ДА УЖИВАМЕ ВО КОНЦЕРТОТ ИСПОЛНЕТ СО МАКЕДОНСКИ ИНСТРУМЕНТИ И ПЕСНИ!

На 21 април со почеток во 20:00 часот во НУЦК „Антон Панов“-Струмица ќе се одржи концерт насловен „Абер ми дојде“. Проектот е на младиот струмичанец Филип...

Магазин

ДОЖД ДО САБОТА, СОНЦЕ НА ВЕЛИГДЕН!

До сабота ќе има врнежи од дожд, а за време на Велигденските празници ќе биде стабилно, суво и релативно топло. Утре се уште ќе биде топло, но ќе има повремен...