Perdormire
Магазин

ВИА МК – МАКЕДОНСКА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СЛОВЕНИЈА КОЈА СЕ ГРИЖИ МАКСИМАЛНО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ СТУДЕНТИ!

ВИА МК е македонска организација во Словенија која со сигурност го дава својот максимум за студентите од Македонија да имаат олеснето студирање таму! Инаку, во...

Магазин

(ВИДЕО) ПРОЕКТ НА МЛАДИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ФИЛИП РИЧЛЧЕВ: ДА УЖИВАМЕ ВО КОНЦЕРТОТ ИСПОЛНЕТ СО МАКЕДОНСКИ ИНСТРУМЕНТИ И ПЕСНИ!

На 21 април со почеток во 20:00 часот во НУЦК „Антон Панов“-Струмица ќе се одржи концерт насловен „Абер ми дојде“. Проектот е на младиот струмичанец Филип...

Магазин

ДОЖД ДО САБОТА, СОНЦЕ НА ВЕЛИГДЕН!

До сабота ќе има врнежи од дожд, а за време на Велигденските празници ќе биде стабилно, суво и релативно топло. Утре се уште ќе биде топло, но ќе има повремен...

Магазин

Митрополит Струмички Наум: Одлучете се веќе еднаш – или за Царството Небесно или за царството земно

Зошто истите луѓе што Го внесуваат и дочекуваат во слава Богочовекот Христос во Ерусалим (види: Матеј 21, 1–11), по само неколку денови на најразлични начини...

Магазин

Денеска е Лазарица, најубав празник на детската радост: Не заборавајте да го направите ова!

Саботата пред Цветници се вика Лазарева сабота или Лазарица. Според преданието во саботата умрел Лазар од Витанија, а во неделата Исус го воскреснал. Поради...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif