strumica denes logo
Култура

мај 11, 2018

(ВИДЕО) Сузана Гавазова во најновото издание на шоуто „Улица Македонија“ на ТВ 24

Од Струмица и струмичките кафеани во околината, директно под рефлекторите

Види повеќе

мај 11, 2018

ГЕСТ ЗА ПОЗДРАВ: СПАСЕНА МАЛА СРНИЧКА ОД ВОЛЦИ ВО СТРУМИЧКО!

Вчера во Ново Село спасена е мала срничка од страна

Види повеќе

мај 11, 2018

Четврток и петок неработни денови – четири слободни денови за Македонците

Пред Македонците се многу неработни денови во кои ќе можат

Види повеќе

мај 11, 2018

МИРЗА СЕЛИМОВИЧ ДОАЃА ВО СЕЛЕКТ!

Најхаризматичниот , најдобриот и најпопуларниот во моментот турбо-фолк пејач на

Види повеќе

мај 11, 2018

Премиера на филмот „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски во Струмица!

Проекции на 17(четврток), 18(петок) и 19(сабота) во 20 часот! режија:

Види повеќе

мај 11, 2018

(ФОТО) КОНЦЕРТ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: КАРОЛИНА СО СВОИТЕ ПЕСНИ ИМ ГИ РАЗНЕЖНИ СРЦАТА НА СТРУМИЧАНИ!

Синоќа во Домот на културата „Антон Панов“-Струмица Каролина Гочева одржа

Види повеќе

мај 11, 2018

(ФОТО) СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА СЕМАФОРИТЕ КАЈ „ГЛОБАЛ“

Сообраќајна несреќа на семафорите кај „Глобал“ се случи синоќа околу

Види повеќе

мај 10, 2018

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле автомобилот „Ауди А5“

Вчера 29- годишната К.М од Струмица пријавила дека од паркинг

Види повеќе

мај 10, 2018

Гимназијалци дел од меѓународен училишен проект за програмирање

Училиштето на СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ е дел од проектот Пробот

Види повеќе