strumica denes logo

(ВИДЕО) ОФИЦИЈАЛНО: ФК БЕЛАСИЦА, ГОРДОСТА НА СТРУМИЧАНИ ПО 14 ГОДИНИ ПОВТОРНО ВО ПРВА ЛИГА-НАПРЕД ПЛАВИ!

Автор:

Датум:

мај 5, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 5, 2018

Категории:

Култура

По 14 години, гордоста на струмичани ФК БЕЛАСИЦА повторно ќе игра прва лига! По денешната убедлива победа над екипата на Кожув со резултат од 6:0  ФК БЕЛАСИЦА од наредната сезона ќе игра прволигашки фудбал. Честитки, НАПРЕД ПЛАВИ, САМО НАПРЕД!

https://www.facebook.com/belasicafc/videos/1117551648386914/?t=18