ФК Беласица и PFC Ludogorets 1945 постигнаа договор за соработка!

јуни 15, 2018

За нас, како клуб кој има високи амбиции и цели, овој договор е од големо значење, пред се поради тоа што ПФК Лудогорец е можеби и најдобро организираниот клуб на Балканот. 7 пати e шампион на Бугарија и 2 пати влегува во групна фаза во Лига на шампиони.
Едноставно ПФК Лудогорец е пример за успех.

Соработката ја договорија нашиот координатор на младинската школа Ацо Стојанов заедно со директорот на младинската школа на ПФК Лудогорец Јаков Папарков и координаторот Валентин Станчев. Оваа соработка најпрвин ќе започне помеѓу младинските школи. Нашите тренери од младинската школа ќе имаат можност да присуствуваат на различни професионални обуки во Разград, и да учат од искуствата на бугарскиот шампион.

Договорот за оваа соработка се случи минатата недела, кога нашите фудбалери до 14 години учествуваа на VIVACOM CUP, организиран од екипата на ПФК Лудогорец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: