Home

Perdormire

Култура

Култура

(ЛЕТО 2018) 7 НОЌЕВАЊА ВО ЛУКСУЗНА СОБА ВО ХОТЕЛ ВЕДНАШ НА ПЛАЖА СО ПОЈАДОК ЗА 161€ НА СОНЧЕВ БРЕГ-САМО СО МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА!

СОНЧЕВ БРЕГ – ХОТЕЛ ПРАДО НА ПЛАЖА 7 ноќевања со појадок луксузна соба 01.06 –14.06 сместување: 7 ноќевања со појадок луксузна соба (за 2 лица) -161 € по...

Култура

НАСКОРО: „ТРОШКИ НАДЕЖ“ – театарска претстава во изведба на учениците од гимназијата „Јане Сандански“

Во тек се подготовките за претставата „Трошки надеж“ која изминативе месеци ја подготвуваат ученици од струмичката гимназија „Јане Сандански“. Сценариото за...

Култура

Католиците го слават Велигден!

денеска го слават најголемиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден. Традиционално во Македонија, централното одбележување по повод празникот се...

Култура

(ФОТО) ОТВОРЕНА СПОМЕН СОБА И ПРОМОВИРАНА СТИХОЗБИРКАТА НА ПОЕТОТ И НОВИНАР ИВАН ВАСИЛЕВСКИ!

Во НУЦК „Антон Панов“-Струмица синоќа беше промовирана стихозбирката „Скршнување“ – стихови кои досега не беа објавени од покојниот Иван Василевски. Беше...