УХМР: Попладне пороен дожд и грмежи!

јуни 3, 2018

Во текот на денешниот неделен ден продолжува нестабилната атмосфера над нашата територија, стои во временската прогноза на Славчо Поповски.

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Во попладневните и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Повторно локално процесите можно е да бидат поинтензивни и застапени во форма на невреме проследено со поинтензивен пороен дожд, засилен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 34 степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ