strumica denes logo

СО ОТВАРАЊЕТО НА ЛЕТНИОТ КЛУБ АQUARIUS ОФИЦИЈАЛНО ЗАПОЧНУВА ЛЕТОТО!

Автор:

Датум:

јуни 3, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јуни 3, 2018

Категории:

Култура

09•Јуни•2018 ноќниот живот во Струмица добива нова димензија! Со отварањето на летниот клуб АQUARIUS официјално започнува летото со најдобрите забави под отворено небо во Струмица и регионот!

▪ Задолжен за големата забава за која ќе се зборува долго, ќе биде познатиот и неверојатен Dj MAKASI позади кој стои богата дискографска биографија. Во своето музичко патување, Dj MAKASI ја има честа да настапува со најпознатите и најголемите таленти како што се: Flo Rida, 50 Cent, Wil.I.am, Nicole Scherzinger, N.E.R.D, Ne Yo, итн.

▪ MAKASI со себе ги носи звуците од најпознатите фестивали и светски клубови како што се: ТomorrowLand, The Colloseum (Las Vegas), Fashion Week – New York, настапувал во најпознатите клубови во Las Vegas и Hollywood и е еден од Амбасадорите на познатиот бренд PHILLIP PLEIN низ светот!
А на 09|Јуни|2018 се враќа повторно во Македонија, директно во AQUARIUS за да направи незаборавна забава заедно со WarmUp Dj JACK DAWSON, огномети, танчерки и други изненадувања.

Резервации :
�075 710 007 Ѓорги Маглешев
�070 228 765 Софија Андонова
�072 623 472 Тања Пандева
�071 692 269 Софија Василева
�078 428 124 Кристина Тондева

☆☆☆ Come Together @ AQUARIUS ☆☆☆