Perdormise

Култура

Култура

Фејсбук статус на струмички иселеник: „Тешко ми е кога не нарекувате странци затоа што сме морале да заминеме“

Во целост ви пренесуваме статус од наш иселеник, кој живее во странство повеќе од 10 години, а кој има што да им порача на останатите Македонци. Статусот го...

Култура

ВО ИЗДАНИЕ НА МАНАСТИРОТ „СВЕТИТЕ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНЦИ“ ОД ПЕЧАТ ИЗЛЕЗЕ КНИГАТА „ВЕНЕЦ НА СВЕТОСТА“

По повод празникот на Воскресението Христово, деновиве од печат излезе книгата за деца „Венец на светоста“ од д-р Дмитриј Авдеев, во издание на манастирот...

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ВЕЛИГДЕНСКАТА БОГОСЛУЖБА ВО БРИСЕЛ ЈА ВОДЕШЕ БОРО МИЛЧЕВ ОД СТРУМИЧКАТА ЕПАРХИЈА!

Големиот христијански празник Велигден  свечено беше одбележан и во Брисел,  Белгија.  На свечената велигденска  богослужба што ја водеше протоереј Боро Милчев...