strumica denes logo

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ЈА ОСВОИ ПУБЛИКАТА НА „ЕЗЕРСКИ БИСЕРИ 2018“ И ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО!

Автор:

Датум:

август 17, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

август 17, 2018

Категории:

Култура

Нашата талентирана струмичанка Славица Ангелова која каде и да се појави ја освојува публиката со нејзиниот глас, овојпат беше дел и од учесниците на меѓународниот фестивал „ЕЗЕРСКИ БИСЕРИ 2018“ кој се одржува традиционално секоја година во Струга и го освои првото место (лауреат од 1 степен) . Во продолжение погледнете го нејзиниот настап: