СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ ТРАЈЧЕ ЗАПЕА СО ЦЕТИНСКИ СИНОЌА НА КОНЦЕРТОТ ВО СТРУМИЦА!

август 18, 2018

Ѕвездата од „Пинкови зведи“ Трајче Ѓеоргиев синоќа запеа на големата сцена на Струмица Опен Фест 2018 заедно со Тони Цетински. Целиот настап беше проследен со аплаузи од присутните, бидејќи Трајче се покажа како вистински професионалец пред Цетински. Струмица има со што да се гордее, браво!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: