Perdormise

Култура

Култура

(ВИДЕО) ОФИЦИЈАЛНО: ФК БЕЛАСИЦА, ГОРДОСТА НА СТРУМИЧАНИ ПО 14 ГОДИНИ ПОВТОРНО ВО ПРВА ЛИГА-НАПРЕД ПЛАВИ!

По 14 години, гордоста на струмичани ФК БЕЛАСИЦА повторно ќе игра прва лига! По денешната убедлива победа над екипата на Кожув со резултат од 6:0  ФК БЕЛАСИЦА...

Култура

Дечињата од градинката „Детска радост“ во посета на Општинската организација на Црвениот крст

Дечињата од Клон 3 во градинката „Детска радост“ денеска ја посетија Општинската организација на Црвениот крст во Струмица. Таму, од срце даруваа детска облека...

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“-СТРУМИЦА И УЧИЛИШТЕТО „СОЊА МАРИНКОВИЌ“ ОД СРБИЈА СО ЕДНОЧАСОВЕН КОНЦЕРТ ЈА ОДБЕЛЕЖАА ДОЛГОГОДИШНАТА СОРАБОТКА!

По повод долгогодишната соработка помеѓу СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“-СТРУМИЦА и земјоделското училиште од Пожарец-Србија „СОЊА МАРИНКОВИЌ“, денеска во спортската сала...