strumica denes logo

ФИЛМОТ „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ НА СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈАНИ БОЈАЏИ ДОБИ НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ!

Автор:

Датум:

септември 4, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

септември 4, 2018

Категории:

Култура

На вчерашната церемонија за свеченото затворање на 42 то издание на Монтреал Ворлд Филм Фестивал, на филмот ,,Ругање со Христос,, од нашиот струмичанец Јани Бојаци му беше доделена единствената НАГРАДА ЗА ИНОВАТИВНОСТ. Честитки!