ШЕЌЕРИНСКА СО ПОРАКА ПРЕЧЕКАНА ВЧЕРА ВО СТРУМИЦА – „НИКОГАШ СЕВЕРНА, СЕКОГАШ МАКЕДОНИЈА“

септември 4, 2018

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска вчера се обрати на трибина во градот на нејзиниот партиски лидер и премиер на Македонија, Зоран Заев.

Граѓаните на Струмица, на платно напишаа важна порака наменета за Шеќеринска и за целата македонска Влада.

„Никогаш Северна, секогаш Македонија“!

Функционери на владата одржуваат кампања за претстојниот референдум, со цел да ги убедат македонските граѓани да поддржат промена на уставното име на република Македонија за да го поддржат договорот кој го потпишаа со Грција.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: