strumica denes logo

јануари 16, 2023

СЕ ЗГОЛЕМУВАТ ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА!

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се зголемува

Види повеќе

јануари 16, 2023

ЗАПЛЕНЕТИ 35 КИЛОГРАМИ КАФЕ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН „ТАБАНОВЦЕ“!

-На 14.01.2023 во утринските часови, при вршење на детална царинска

Види повеќе

јануари 16, 2023

ПО МНОГУ ГОДИНИ БИТКА СО НЕПЛОДНОСТ: Македонка доби прво чедо на 52 години!

По долгогодишна битка со неплодноста, на само ден пред големиот

Види повеќе

јануари 16, 2023

НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИТЕ ЛУЃЕ ГИ ИМААТ ОВИЕ 4 КАРАКТЕРИСТИКИ!

Интелигенцијата или коефициентот на интелигенција всушност значи темпо со кое

Види повеќе

јануари 16, 2023

ДЕНЕС СЕ СЛАВИ СВЕТИОТ ПРОРОК МАЛАХИЈА

Според временскиот редослед, тој е последниот од Пророците. Се роди

Види повеќе

јануари 16, 2023

ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС

Времето во Струмица ќе биде облачно, температурите ќе се движат

Види повеќе

јануари 16, 2023

ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ РЕЦЕПТИ: Домашен бурек со шунка и сирење

Вашите домашни сигурно ќе побараат репете. Доколку сте љубители на

Види повеќе

јануари 15, 2023

ОБЈАВЕНА ЛИСТА НА НАЈГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ ВО СВЕТОТ ВО 2022!

2022 година беше обликувана од неповолните макроекономски ветрови. Трилиони долари

Види повеќе

јануари 15, 2023

ФОТО: Струмица и музиката низ времето

Музички групи, оркестри, изведувачи, организирани забави, музички приредби, фестивали и

Види повеќе