јануари 18, 2023

НАПРАВЕН ПРВИОТ ЧЕКОР ЗА ПОВТОРНО ВРАЌАЊЕ НА ЧОВЕШТВОТО НА МЕСЕЧИНАТА!

Европската вселенска агенција објави кратко видео во кое е прикажано

Види повеќе

јануари 18, 2023

ДЕНЕС Е СПОМЕН НА СВЕТИОТ СВЕШТЕНОМАЧЕНИК ТЕОПЕМТ И МАЧЕНИКОТ ТЕОНА

Кога Диоклецијан објави гонење на христијанинте, никомидискиот епископ Теопемт беше

Види повеќе

јануари 18, 2023

ДЕСЕРТ ОД 5 СОСТОЈКИ: Сочна чоколадна торта, готова за половина час

Крцкава однадвор, а мека и сочна одвнатре, оваа чоколадна торта

Види повеќе

јануари 17, 2023

СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕСТИЦИИ ВО ТУТУНОПРОИЗВОДСТВОТО

Тутунарите и годинава ќе можат да аплицираат за финансиска поддршка

Види повеќе

јануари 17, 2023

Најголемиот луксузен едреник во светот ќе заплови во 2026 година!

Производителот на патнички возови Orient Express го претстави најголемиот луксузен

Види повеќе

јануари 17, 2023

Денес е ден на преподобниот маченик Онуфриј – Манасиј Габровски, Хиландарец

Роден во 1786 год. во Габрово, Бугарија. Како млад им

Види повеќе

јануари 17, 2023

ВРЕМЕТО ДЕНЕС ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО

Денес во Струмица времето ќе биде променливо облачно и ветровито,

Види повеќе

јануари 17, 2023

ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС

Променливо облачно и релативно топло со повремени врнежи од дожд,

Види повеќе

јануари 17, 2023

СОВРШЕН РЕЦЕПТ ЗА ПОЧЕТНИЦИ: Пенесетите маршмелоу бонбони

Пенесетите маршмелоу бонбони можете да ги направите и сами дома

Види повеќе