ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС

јануари 17, 2023

Променливо облачно и релативно топло со повремени врнежи од дожд, особено во западните и крајните источни делови. Снег ќе врне само на највисоките врвови. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Во Струмица температурите ќе се движат од 10 до 14 целзиусови степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: