strumica denes logo

јануари 22, 2023

ДЕНЕС Е ДЕН НА СВЕТИ ФИЛИП, МИТРОПОЛИТ МОСКОВСКИ И НА ЦЕЛА РУСИЈА

Роден е на 11 февруари 1507 година. Еднаш, како млад,

Види повеќе

јануари 22, 2023

ДЕНЕС СТАБИЛНО ВРЕМЕ А ОД УТРЕ ПОВТОРНО ВРНЕЖИ

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност,

Види повеќе

јануари 21, 2023

Исплата на ученичките и студентските права по основ на стипендии и оброк ќе се реализира до крајот на јануари

Министерството за образование и наука известува дека исплатите за ученички

Види повеќе

јануари 21, 2023

Роботи им помагаат на вработените во болница во Словенија

Општата болница во Словењ Градец, Словенија, доби нов робот, кој

Види повеќе

јануари 21, 2023

ДЕНЕС Е ДЕН НА СВЕТА ДОМНИКА

Во времето на царот Теодосиј, дојде како некрстена од Картагена

Види повеќе

јануари 21, 2023

ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС

Променливо облачно со врнежи од дожд, на планините и на

Види повеќе

јануари 21, 2023

Сочен шарен кекс

Вкусен, сочен кекс за попладневно заблажување, кој се подготвува брзо

Види повеќе

јануари 20, 2023

НОВО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ!

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија

Види повеќе

јануари 18, 2023

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Во 2022 запленети 2,4 тони дрога!

Во емисијата „Само анализа“ на ТВ 24, министерот за внатрешни

Види повеќе