strumica denes logo

ДЕНЕС СТАБИЛНО ВРЕМЕ А ОД УТРЕ ПОВТОРНО ВРНЕЖИ

Автор:

Датум:

јануари 22, 2023

Автор:

Датум:

јануари 22, 2023

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, температурите ќе се движат од 4 до 12 целзиусови степени.

Наутро по котлините е можна појава на слаба магла. Кон крајот на денот и во ноќните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.