strumica denes logo

јануари 11, 2023

ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС!

До крајот на работната седмица ќе преовладува претежно облачно време

Види повеќе

јануари 11, 2023

ДЕНЕСКА СЕ ПРАЗНУВААТ СВЕТИТЕ ЧЕТИРИНАЕСЕТ ИЛЈАДИ МЛАДЕНЦИ ВО ВИТЛЕЕМ!

Бидејќи Мудреците од исток не се вратија од Витлеем во

Види повеќе

јануари 10, 2023

3 СТРУМИЧКИ КОМПАНИИ МЕЃУ ТОП 15 ИЗВОЗНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Македонскиот прехранбен сектор, во кој доминираат компании со мнозински домашен

Види повеќе

јануари 10, 2023

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ НАМЕСТО НА 18 ЌЕ ЗАПОЧНЕ НА 23 ЈАНУАРИ!

Владата на Република Македонија денеска на 118-та редовна седница го

Види повеќе

јануари 10, 2023

КРЕМАСТ ДЕСЕРТ КОЈ НЕ СЕ ПЕЧЕ: Направете вкусна торта за 20 минути!

Состојки: 250 гр мелени бисквити 100 гр путер 400 гр

Види повеќе

јануари 5, 2023

ПРИВЕДЕН 20 ГОДИШЕН КРАДЕЦ ОД С.БАНИЦА!

На 04.01.2023 во 13.00 часот, полициски службеници од Секторот за

Види повеќе