ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС!

јануари 11, 2023

До крајот на работната седмица ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег каде што ќе се формира нова снежна покривка.

Времето денес(среда) во Струмица ќе биде облачно со сончеви периоди, највисоката температура ќе се искачи до 8 степени а најниската до 2 степени целзиусови, ќе дува и слаб ветер од северен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: