strumica denes logo

ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС

Автор:

Датум:

јануари 21, 2023

Автор:

Датум:

јануари 21, 2023

Променливо облачно со врнежи од дожд, на планините и на повисоките места од снег, особено претпладне. Во утринските часови во западните делови врнежите ќе преминуваат во снег и во некои пониски места. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 2 до 10 целзиусови степени.