strumica denes logo

ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ РЕЦЕПТИ: Домашен бурек со шунка и сирење

Автор:

Датум:

јануари 16, 2023

Категории:

Струмица, Рецепти

Автор:

Датум:

јануари 16, 2023

Категории:

Струмица, Рецепти

Вашите домашни сигурно ќе побараат репете.

Доколку сте љубители на бурекот, нашиот предлог сигурно ќе ви се допадне.

Како ви звучи топол, крцкав бурек со шунка?

Одлично, нели?

На крајот на краиштата, пробајте го и уверете се сами!

Состојки:

  • 500 гр средни кори
  • 250 гр сирење
  • 100 гр шунка
  • 1/2 прашок за пециво
  • масло

Подготовка: