ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕС

јануари 16, 2023

Времето во Струмица ќе биде облачно, температурите ќе се движат од 2 до 9 целзиусови степени ќе дува и слаб ветер.

Под влијание на влажен бран времето во текот на оваа седмица ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат поројни и обилни. Ќе дува умерен до засилен, а повремено и силен ветер од јужен правец што ќе услови релативно топло време за овој период од годината и врнежи претежно од дожд.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: