strumica denes logo
ВРЕМЕНСКА

февруари 25, 2019

ОД ДЕНЕСКА КОНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ ДА УЖИВАМЕ ВО СОНЦЕТО!

По студениот викенд со засилен ветар и ниски температури, прогнозата

Види повеќе

февруари 8, 2019

Зимата не се откажува, од следната недела нов снег!

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Види повеќе

февруари 5, 2019

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА!

Променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди, а

Види повеќе

јануари 7, 2019

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Циклонот ДАВИД ќе донесе СНЕЖНО НЕВРЕМЕ

Силниот циклон ДАВИД кој во среда и во четврток ќе

Види повеќе

јануари 2, 2019

УХМР: Од вечерва снег, за викендов температури до минус 14 степени

Во попладневните часови во Македонија, се очекува зголемување на облачноста

Види повеќе

декември 27, 2018

ЕКСКЛУЗИВНА анализа на Славчо Попоски – еве што да очекуваме за нова година

Во последните денови од оваа 2018 година ќе имаме претежно

Види повеќе

ноември 26, 2018

Подгответе се за голема промена на времето: УХМР ја соопшти најновата прогноза

За денес УХМР најавува променливо облачно претпладне и во вечерните

Види повеќе

ноември 7, 2018

Еве какво време не очекува денеска!

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до

Види повеќе

ноември 3, 2018

Уживајте во сонцето додека го има – метеоролозите најавуваат промена на времето

За време на викендот како и на почетокот на следната

Види повеќе