strumica denes logo
ВРЕМЕНСКА

мај 9, 2019

Времето целосно се менува – УХМР најавува што не чека цела недела!

Времето денеска во Македонија сончево, и конечно стабилно по дождот

Види повеќе

април 11, 2019

СЛАВЧО ПОПОСКИ: Стабилизирање на времето нема!

Под влијание на моќниот циклон КРИСТИЈАН ќе останеме и следниот

Види повеќе

април 9, 2019

Нова прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува неделава!

Управата за хидрометеоролошки работи и за утре најавува облачно време

Види повеќе

април 6, 2019

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно, а во некои делови ќе има врнежи од дожд!

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, во јужните делови

Види повеќе

април 4, 2019

УХМР со вонредна временска најава!

Од недела кон крајот на денот до вторник следува период

Види повеќе

март 23, 2019

Уживајте во сонцето уште денес, УХМР од вторник најави заладување!

Овој викенд не очекува сончево и топло време и сабота

Види повеќе

февруари 28, 2019

СЛАВЧО ПОПОСКИ: Подгответе се за вистинска пролет, сонце и за температури до 20 °C

Претстојната ноќ како и утрешното утро поради разведрувањето ќе имаме

Види повеќе

февруари 25, 2019

Сончево време до петок, дожд во сабота и недела!

Времето денеска е сончево со мала доумерена, а во јужните

Види повеќе