strumica denes logo

Уживајте во сонцето уште денес, УХМР од вторник најави заладување!

Автор:

Датум:

март 23, 2019

Автор:

Датум:

март 23, 2019

Овој викенд не очекува сончево и топло време и сабота и недела кои ќе бидат погодени за прошетка и уживање.

Според прогнозата на Accuweather, температурите во наредните два дена ќе се качат до 22 степени.

Веќе во вторник и во среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а поради заладувањето во среда се очекуваат врнежи од снег на планините.