strumica denes logo

УХМР со вонредна временска најава!

Автор:

Датум:

април 4, 2019

Автор:

Датум:

април 4, 2019

Од недела кон крајот на денот до вторник следува период со поинтензивни вpнежи од дожд и со услови за појава на ретки гpмежи, најавува УХМР.

Денес и во сабота ќе дува умерен до повремено засилен југоисточен ветер и ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи дожд, претежно во западните делови. Температурите за време на викендот ќе се спуштат до три степени, а дневните максимални ќе достигнат 19 до 21 степен.

Утринските температури во наредните седум дена ќе бидат од три до девет степени, а максималните од 19 до 23 степени.