strumica denes logo

ОД ДЕНЕСКА КОНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ ДА УЖИВАМЕ ВО СОНЦЕТО!

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

По студениот викенд со засилен ветар и ниски температури, прогнозата за оваа седмица предвидува претежно сончево време со пораст на дневните температури. Наредните денови максималната температура ќе е во постојан пораст и ќе се движи од 6 до 11 степени за време на наредниот викенд. Температурата во вечерните часови ќе биде од -4 до 2 степена целзиусови.