strumica denes logo
ВРЕМЕНСКА

октомври 30, 2018

Метеоролозите најавуваат обоен дожд со африканска прашина во Македонија

После сончевиот период, УХМР најавува промена на времето уште денеска

Види повеќе

октомври 29, 2018

Славчо Попоски: Следува голема топлина, во ноември температури и до 30 степени!

Со оглед на тоа дека првата декада од месецот ноември

Види повеќе

октомври 24, 2018

УХМР со нови најави: Драстична промена на времето попладне

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот

Види повеќе

октомври 23, 2018

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: УХМР најавува студен бран

Студен бран проследен со повремен дожд и засилен северен ветер

Види повеќе

октомври 20, 2018

Денес дожд, синоптичарите најавуваат снег за утре

Од УХМР известуваат дека денес претпладне ќе преовладува променливо облачно

Види повеќе

октомври 16, 2018

Продолжуваат натпросечните температури за овој период од годината

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло, во западните

Види повеќе

октомври 15, 2018

УХМР со најава за времето – од четврток очекувајте промена

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, во

Види повеќе

октомври 10, 2018

УХМР најавува: Какво време не очекува денеска во Струмица?

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална

Види повеќе