Невреме во Македонија: УХМР со нови детал

октомври 8, 2018

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза.

Денеска и утре во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, особено особено во западните делови од земјава.

На овие места ќе има појава на локален дожд, наместа ќе биде пороен и со услови за појава на грмежи, информираат метеоролозите.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ