strumica denes logo
ВРЕМЕНСКА

октомври 8, 2018

Невреме во Македонија: УХМР со нови детал

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Денеска и утре во попладневните

Види повеќе

октомври 2, 2018

УХМР најавува голема промена: Временска за цела недела

Ураганот кој се наоѓа јужно од нас поточно во соседна

Види повеќе

септември 22, 2018

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: ОД ПОНЕДЕЛНИК ГОЛЕМ ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ!

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала

Види повеќе

јули 9, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: ЛЕТОТО ОСТАНУВА НА ЧЕКАЊЕ: СЛЕДУВА НОВА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО И ВРНЕЖИ

Во текот на денешното понеделничко попладне времето во државава ќе

Види повеќе

април 30, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: ОБЛАЧНА МАСА ПОМИНУВА НАД ДРЖАВАВА – ПОПЛАДНЕ РАЗВОЈ НА НЕСТАБИЛНОСТ!

За разлика од изминатите денови во текот на денешниот понеделнички

Види повеќе

април 4, 2018

ДОЖД ДО САБОТА, СОНЦЕ НА ВЕЛИГДЕН!

До сабота ќе има врнежи од дожд, а за време

Види повеќе