strumica denes logo

Сончево време до петок, дожд во сабота и недела!

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Времето денеска е сончево со мала доумерена, а во јужните делови повремено со значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во крајните западни делови на моменти засилен ветер од североисточен правец, соопшти УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7 степени.

Времето до петок ќе биде претежно сончево со значителен пораст на дневната температура, освен во среда кога ќе дува засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд.

Повторно зголемување на облачноста со локални врнежи се очекува за време на викендот.