strumica denes logo

Подгответе се за голема промена на времето: УХМР ја соопшти најновата прогноза

Автор:

Датум:

ноември 26, 2018

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

ноември 26, 2018

Категории:

Струмица

За денес УХМР најавува променливо облачно претпладне и во вечерните часови со повремени врнежи од дожд.

Ќе дува умерен ветер од југозападен и југоисточен правец.

Следува период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови и во крајните југоисточни подрачја ќе бидат пообилни.

Во среда поради спуштање на постуден воздух од север, врнежите на планините ќе бидат од снег.

Потоа во наредните два дена времето ќе биде стабилно со пониски утрински и дневни температури