strumica denes logo

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА!

Автор:

Датум:

февруари 5, 2019

Автор:

Датум:

февруари 5, 2019

Променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди, а во западните ќе има зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16 степени.

Утре ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на постуден воздух, попладне и во вечерните часови врнежите ќе преминат во снег и на некои повисоки места. Наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно време со пониски утрински температури.