Home

Perdormire
Временска прогноза

Еве какво време не очекува денеска!

Home

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерен облачност, попладне облачноста ќе се зголемува, особено во западните и јужните делови, каде кон крајот на денот ќе има и локални врнежи од дожд.

Од УХМР велат дека ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температурата ќе биде во интервал од 16 до 21 степен.

Температурата во Скопје ќе достигне 19 степени.