Зимата не се откажува, од следната недела нов снег!

февруари 8, 2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Слично време се очекува и за време на викеднот. Минималните температури во сабота ќе бидат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13степени. Во недела максималните температури ќе се движат во распонот од 8 до 16 степени. Сепак високите температури нема да се задржат и во текот на следната недела. Спород прогнозата, од понеделник ќе има дожд иако времето ќе биде топло, односно до дури 17 степени максимални. Од вторник претстои заладување, а од среда се прогнозира дури и снег и максимални температури до само три степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: