Perdormire

Tag - струмичанец

Хроника

22 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПО ПРЕТХОДНА РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПРЕДАДЕН НА ЗАТВОРОТ ВО ШТИП ПОРАДИ „РАЗБОЈНИШТВО“ И „ТЕШКИ КРАЖБИ НА ДРЗОК НАЧИН“

На 12.02.2019 година во 00:40 часот врз основа на распишана потерница од Затвор Штип во ПС Струмица е приведен Д.А.(22) од Струмица. Во 02:10 часот лицето е...

Култура

(ФОТОГРАФИИ ДИРЕКТНО ОД ВИТЛЕЕМ) ИГОР ОД СТРУМИЦА РАСКАЖУВА: ОТЕЦ ИСАК И ВИТЛЕЕМ ГИ САКАТ МАКЕДОНЦИТЕ, А МАКЕДОНИЈА ЈА НАРЕКУВААТ СВЕТА ЗЕМЈА!

Струмичани вчера и денес присуствуваа на светата литургија во Витлеем, а истата беше одржана од руската,грчката и јерусалимската Епархија. Молитвата оче Наш за...

Хроника

ВО АВТОМОБИЛОТ НА 23 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНА Е МАРИХУАНА, СЕМКИ ОД МАРИХУАНА И МЕТАЛНА ДРОБИЛКА!

На 07.02.2019 година во 22,00 часот на регионалниот пат село Банско – ,,Свидовичка раскрсница“, запрено е и контролирано патничко моторно возило „БМВ“ со...