strumica denes logo

Струмичанец падна во рацете на полицијата, требал да издржува казна затвор!

Автор:

Датум:

февруари 8, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 8, 2019

Категории:

Хроника

На 05.02.2019 година во 05.00 часот, врз основа на судска наредба, во СВР Струмица бил приведен Б.А.(33) од село Висока маала, струмичко. Подоцна, тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Струмица за издржување казна затвор за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста во сообраќајот“.