Perdormire

Tag - струмичанец

Хроника

Одреден притвор за струмичанецот кој изврши обљуба врз девојка која е со умерена психичка попреченост!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Џ.Д.(32) од Струмица, поради постоење основано...

Хроника

Струмичанецот кој се преврте со тумбачки автомобил се обрати до јавноста: „Заврши сезоната за мене, жив здрав сум, следната година повеќе!“

Пред два дена се возеше тренинг пред трката „Скопје круг ноември 2018“ низ улиците во Скопје, а на него се случи еден тежок инцидент откако се преврте...