strumica denes logo

(ФОТО) „НЕСКРОТЛИВАТА ЕНЕРГИЈА“ на Александар Филев ги воодушеви струмичани!

Автор:

Датум:

ноември 10, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

ноември 10, 2018

Категории:

Култура

Струмичани воодушевени од деветтата самостојна изложба на Академскиот сликар од Струмица-Александар Филев, која се оддржа синоќа во НУЦК „Антон Панов“ а беше посетена од голем број љубители на уметноста. На самата изложба беа презентирани 100 дела со поголеми формати работени во последните три години. Светско а наше, браво Филев!