strumica denes logo
струмичанец

мај 2, 2019

ВИДЕО: Струмичанецот Наце Митев од трибина ја сними чудесијата од гол на Меси!

„Камп Ноу“ иако важи за најголем стадион во Европа, сепак,

Види повеќе
Prison Cell Bars

април 17, 2019

СТРУМИЧАНЕЦОТ ПО КОЈ БЕШЕ РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПОВТОРНО ВРАТЕН ВО ЗАТВОР!

На 16.04.2019 година во 12.00 часот во Полициската станица Струмица

Види повеќе

април 8, 2019

СТРУМИЧАНЕЦ ЗАРАБОТИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ПРОДАВАЊЕ НА ДРОГА!

На 07.04.2019 година во 02:30 часот во просториите на Полициска

Види повеќе

март 28, 2019

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ПОЧИНА СТРУМИЧКИОТ ПИСАТЕЛ ИВАН ВАСИЛЕВСКИ!

По долго боледување, починал македонскиот писател Иван Василевски од Струмица.

Види повеќе
mde

март 21, 2019

СТРУМИЧАНЕЦ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ!

Струмичанец бил уапсен вчера во 16.30 часот на граничниот премин

Види повеќе

март 9, 2019

ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН КАЈ СТРУМИЧАНЕЦ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШТИП!

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Д. (39) од Струмица,

Види повеќе