ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН КАЈ СТРУМИЧАНЕЦ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШТИП!

март 9, 2019

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Д. (39) од Струмица, на издржување на казна затвор во Казно-поправниот дом Штип, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 06.12.2018 година во КПД – Штип, вработени извршиле претрес во просторијата во која пријавениот издржува казна затвор, при што пронашле и одзеле хероин.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: