СТРУМИЧАНЕЦ ЗАРАБОТИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ПРОДАВАЊЕ НА ДРОГА!

април 8, 2019

На 07.04.2019 година во 02:30 часот во просториите на Полициска станица Струмица поради сомнение за сторено кривично дело „Овозможување употреба наркотични дроги“ е лишен од слобода и задржан К.С (41) од село Костурино, струмичко. По целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: