Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ЗАРАБОТИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ПРОДАВАЊЕ НА ДРОГА!

Home

На 07.04.2019 година во 02:30 часот во просториите на Полициска станица Струмица поради сомнение за сторено кривично дело „Овозможување употреба наркотични дроги“ е лишен од слобода и задржан К.С (41) од село Костурино, струмичко. По целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.