strumica denes logo

20 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ОТКАКО ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА СО СВОЈОТ МОТОР И ПАДНАЛ НА КОЛОВОЗОТ!

Автор:

Датум:

март 9, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

март 9, 2019

Категории:

Хроника

На 08.03.2019 година во 16,30 часот било пријавено дека на крстосницата од локалниот пат од с.Просениково за с.Гечерлија-струмичко Н.М.(20) од с.Сарај-струмичко управувајќи моторцикл “Фости ФТ-150“ изгубил контрола и паднал на коловозот. Н.М. се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Медицинскиот центар во Струмица. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Струмица и се работи на целосно расчистување на случајот.