strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ!

Автор:

Датум:

март 21, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

март 21, 2019

Категории:

Хроника
mde

Струмичанец бил уапсен вчера во 16.30 часот на граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“.

При пасошка контрола, било констатирано дека лицето П.А.(34) од Струмица, се наоѓа на листата со мерка „А” (апси). Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.