СТРУМИЧАНЕЦ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ!

март 21, 2019
mde

Струмичанец бил уапсен вчера во 16.30 часот на граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“.

При пасошка контрола, било констатирано дека лицето П.А.(34) од Струмица, се наоѓа на листата со мерка „А” (апси). Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: